کاربرد اپلیکیشن های ترجمه و کارایی آنها در ارایه خدمات ترجمه

۱۳۹۹-۳-۱۰ ۱۸:۳۰:۵۰ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰|آموزش ها|3 نظر

استفاده از برنامه های ترجمه روشی کارآمد برای از بین بردن موانع زبانی و اطمینان از برقراری ارتباط بین افرادی است که به زبان های مختلف صحبت می کنند. این که آیا ارتباطات یک پیام ساده بین دوستان است یا چیزی پیچیده تر، مانند انجام کار یا سفر به خارج از کشور، استفاده از یک برنامه ترجمه مزایای بسیاری دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی برنامه‌‌های متنوعی ساخته می‌شود که در تمامی حوزه‌های ترجمه به افراد خدمات در سطح خوبی ارایه می‌کنند. در این مطلب به بررسی کاربرد اپلیکیشن های ترجمه و کارایی آنها در ارایه خدمات ترجمه پرداخته‌ایم. با سایت ترجمه تخصصی نیتیو پیپر همراه باشید.

کاربرد اپلیکیشن های ترجمه و کارایی آنها در ارایه خدمات ترجمه

چرا استفاده از برنامه ترجمه ترجمه ایده خوبی است؟

از آنجا که برنامه‌های ترجمه محبوب‌تر شده اند‌ به مرور تکامل یافته و بهتر گشته‌اند. یکی از شناخته شده‌ترین برنامه‌های ترجمه Google Translate است که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

بخشی از دلیل محبوبیت این برنامه‌ها به دلیل سهولت و سرعت در اختیار داشتن یک مترجم دقیقاً روی نوک انگشتان شماست. دلایل بیشماری وجود دارد که چرا باید برنامه‌‌های ترجمه را مد نظر بگیرید، از جمله:

 • سفر به کشورهای دیگر. سفر به کشورها دنیا می‌تواند هیجان‌انگیز و چالش برانگیز باشد. یکی از بزرگترین چالش ها‌، موانع زبان است. استفاده از برنامه های ترجمه می‌تواند به درخواست‌های ساده مانند گرفتن راهنمایی، سفارش غذا یا علائم خواندن کمک کند. با ۷۹ میلیون شهروند آمریکایی که در سال ۲۰۱۹ به خارج از کشور سفر کرده‌اند، برنامه‌های ترجمه برای آنها به وضوح یک سرویس حیاتی است.
 • در یادگیری یک زبان جدید به شما کمک می کند. از آنجا که بیشتر مردم مایل به یادگیری زبان‌های جدید هستند، برنامه‌های ترجمه می‌توانند به تلاش آنها کمک شایانی کنند. هرچند یک برنامه ترجمه نمی‌تواند جایگزین یادگیری واقعی شود اما می‌تواند بر برخی مشکلات زبانی غلبه کند و کمک حال اساسی افراد باشد.
 • برقراری ارتباط با دوستان. با ۳٫۵ میلیارد کاربر رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان، مردم بیش از هر زمان دیگری با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. به همین ترتیب، برقراری ارتباط با دوستان در سایر مناطق با کمک برنامه‌های ترجمه آسانتر می‌شود. وقتی یک دوست چیزی را به زبان خود ارسال می‌کند، می توانید سریع آن را ترجمه کنید تا بفهمید چه گفته است.
 • صحبت با مشتری‌های آینده. در اقتصاد جهانی ما، بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان مشتری‌های آینده‌نگر دارند. اگر شخصی به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند است، برقراری ارتباط با آنها به زبان خود بسیار مهم است. داشتن یک برنامه ترجمه به این معنی است که می‌توانید کلمات صحیح را برای  ارتباط  برقرار کردن با مشتری پیدا کنید و سریعتر با آنها وارد ارتباط شوید.
 • شرکت در جلسات جهانی. در شغل خود شاید لازم باشد جلسات گروهی بزرگی با کارمندان در سراسر جهان برگزار کنید. چه جلسه به صورت شخصی و چه مجازی باشد، داشتن یک برنامه برای ترجمه مکالمه مفید است.

 لیستی از مفیدترین برنامه های ترجمه

در اینجا برخی از بهترین برنامه های بسته به اهداف شما برای فکر کردن در مورد استفاده ارائه شده است. در اینجا ما برحسب حوزه‌های مختلف اقدام به معرفی این برنامه‌ها خواهیم کرد.

می‌خواهید شرایط تجاری خود را برآورده کنید؟

 • مترجم مایکروسافت برای جلسات گروه‌های بزرگ بسیار عالی است، زیرا چندین لهجه و زبان همزمان را ترجمه می کند؛ همه به عنوان بخشی از یک مکالمه.
 • TextGrabber به شما امکان می‌دهد با همکاران و هم صنفان خود در سراسر جهان ارتباط بگیرید. به سادگی دوربین دستگاه خود را به متنی که می‌خواهید بخوانید بگیرید و آن را به زبان‌های دیگر ترجمه کنید.

می‌خواهید با اعتماد به نفس بیشتری سفر کنید؟

 • TripLingo برای سفر به کشورهای دیگر بسیار عالی است زیرا به شما امکان ترجمه فوری متن و صوت را به ۴۲ زبان می‌دهد ، ضمن اینکه راهنمایی‌هایی درباره قوانین و آداب و رسوم محلی ارائه می‌کند.
 • وایگو (Vigo) برای سفر به آسیا، جایی که شخصیت‌های ژاپنی کانجی، هانزی چینی و هانا کره‌ای استفاده می‌شوند مناسب است، به ویژه به دلیل اینکه می‌تواند متن افقی و عمودی را تفسیر و ترجمه کند.

از ارتباطات گاه به گاه لذت می‌برید؟

 • iTranslate به راحتی مکالمه گاه به گاه را تسهیل می‌کند، به خصوص اینکه که متن را به بیش از ۱۰۰ زبان ترجمه می‌کند. یک  مزیت ویژه نیز دارد که می‌تواند درو صدا را کندتر کنید تا دوباره به ترجمه شده گوش دهید.
 • SayHi با ۹۰ زبان با همکاران یا دوستان شما ارتباط سریع برقرار می‌کند. وقتی در دستگاه خود صحبت می‌کنید، برنامه، کلمات شما را به پیامی ترجمه می‌کند که دوست شما می تواند ببیند و بشنود.

با یک مترجم چند منظوره سرگرم شوید

 • Google Translate یک انتخاب خوب برای رفع نیازهای بی شمار است. با بیش از ۱۰۰ زبان کار می‌کند و کاربران می‌توانند از علائم عکس بگیرند و فوراً ترجمه کنند.

خلاصه مطلب مربوط به کاربرد اپلیکیشن های ترجمه و کارایی آنها در ارایه خدمات ترجمه

برنامه‌های ترجمه به دلایل مختلف عالی هستند، اما برای رفع اساسی‌تر نیازهای ترجمه، همکاری با یک شرکت ترجمه باکیفیت و خوب گزینه بسیار خوبی است. در صورت نیاز به دریافت ویرایش تخصصی مقاله، ترجمه تخصصی مقاله، و ترجمه رسمی اسناد تحصیلی و مدارک دانشگاهی می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، با همکاران‌مان در ترجمه نیتیو پیپر در ارتباط باشید. درخواست خود را برای ترجمه به ما ارسال نمایید تا همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بررسی و پاسخگویی درخواست شما اقدام نمایند.

 

3 ديدگاه

 1. lale ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ در ۱۱:۱۹- پاسخ دادن

  مرسی از شمابابت معرفی این برنامه

 2. mona ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ در ۱۱:۵۷- پاسخ دادن

  برنامه های ترجمه الان کاریرد های زیادی دارد

 3. sadaf ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ در ۲۳:۱۲- پاسخ دادن

  سلام ممنون از شما بابت گرد اوری این مطلب
  ترجمه بسیار کار مشکل و زمانبریه من به شخصه خیلی علاقه به زبان دارم ولی وقتشو ندارم
  برای همینم از برنامه ترجمه استفاده میکنم

ثبت ديدگاه